- Hoşgeldiniz

ERDEMLİ’DE AK KADINLAR ORMAN DİKME SEFERBERLİĞİNE KATILDI

ERDEMLİ’DE AK KADINLAR ORMAN DİKME SEFERBERLİĞİNE KATILDI sitemize 03 Nisan 2015 tarihinde eklenmiş ve 1.405 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Erdemli ilçe kaymakamı Osman Taştan’ın eşi Nurcan Taştan ve Orman İşletme Müdürü Kenan Akduman’ın eşi Hülya Akduman’ın organize ettiği ağaç dikme etkinliği gerçekleştirildi.

Erdemli ilçe kaymakamı Osman Taştan’ın eşi Nurcan Taştan ve Orman İşletme Müdürü Kenan Akduman’ın eşi Hülya Akduman’ın organize ettiği ağaç dikme etkinliği gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın eşi Emine Erdoğan öncülüğünde Gönül elçileri ‘Bereket Ormanları ‘Projesi kapsamında 81 ilde eş zamanlı başlatılan proje Mersinde de orman ekim ve dikimi ile sürdürülüyor.  AK Parti Erdemli Kadın Kolları Başkanı Meral Sarı ve yönetimi de bereket ormanları projesi kapsamında Karahıdırlı mahallesinde fidan  dikimi gerçekleştirdi. Erdemli halkının da ilgi gösterdiği faaliyete katılım yoğundu.   Yaklaşan genel seçimler için yoğun bir çalışma temposu içinde olan Kadın kolları yönetimi siyasete bir günlük ara vermiş oldu bu faaliyetle. Parti faaliyetlerinin yoğun olduğu bir dönemde gelecek nesiller için atılan bu adım aslında çok büyük öneme sahip. Kuraklaşmaya başlamış ve zarar görmüş ormanlık alanların tekrar ağaçlandırılmaya çalışılması çok önemli bir konu olarak görülüyor . Bu projede Bütün Türkiye’de olduğu gibi Mersin’de ve Erdemlide de halkın takdir ettiği projelerin başında geliyor.  Meral Sarı ‘Ormanlarımız bizim geleceğimizdir biz gönül elçileri olarak  bunun bilinci ile hareket ediyoruz gelecek nesillere daha güzel yaşanabilir bir dünya bırakmak istiyorsak bu şekildeki organizasyonların içerisinde bulunmalıyız dedi. İlçe kadın kolları Başkanı Meral Sarı bu tür organizasyonların çok verimli olan topraklarımızın erozyona uğramaması verimliliğinin arttırılması açısından önemli olduğunu da söyledi. Yazları sıcak ve kurak kış mevsiminde ise ılık ve yağışlı bir iklime sahip olan Mersin’imizde var olan ılıman iklimin korunması küresel ısınmanın önüne geçilmesi amacı ile daha çok ağaç dikilmeli yeşil alanlar arttırılmalı diye düşündüğünü ifade eden Başkan Sarı bunları yaparken de var olan ormanlarımızı yeşil alanlarımızı korumalıyız diye de ekledi.  Bu kapsamda gerçekleşen bereket ormanları fidan dikme etkinliğine  dört bin fidan toprakla buluştu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Doğrulama Kodunu Girin * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İlgili Terimler :