- Hoşgeldiniz

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK
FİRMA REHBERİ SEKTÖRLERİ

SON ÜYE OLAN FİRMALAR

Turizm

Erdemli denince turizmden bahsetmek olmaz. Erdemli, ekonomik açıdan gelişmeye açık bir ilçedir. Tarihi doku, doğal güzellikleri ile bir bütün oluşturur.

Erdemli, yaz mevsiminde tarihi-turistik değerler ve uzun bir kıyı şeridiyle yerli yabancı turistleri çekmektedir.

Erdemli, turizmde yıldızlı oteller ve pansiyonlarla 20.000 Yatak kapasitesine sahiptir. Tırtar kasabasındaki yat limanı gelişen turizme cevap verebilecek kapasitededir.

Erdemli’nin 60 km’lik sahil şeridinin her yerinde denize girilmektedir. Çeşmeli,  Karıgıpınarı , Tömük, Arpaçbahşiş, Erdemli, Kocahasanlı, Limonlu, Tırtar, Ayaş ve Kızkalesi beldelerinde halk plajları mevcuttur.

Erdemli, Kanlıdivane antik kenti ile turizm ve tarih açısından önemli bir yere sahip olan Kızkalesi ile ünlüdür. Kızkalesi deniz ortasında bir adacık şeklinde kurulmuş tarihi kaledir. Kanlıdivane, kule, bazilikalar, nekropol alanı ve sarnıçları ile etkileyici tarihi bir alandır.

__________________________________________________________________________________________

Tourism

It’s unfair not to tell about tourism in Erdemli. It can be developed economically. Because it integrates the historical structure and the natural beauty. So it is very attractive for not only the tourists inside the country but also the tourists from all over the world in Summer.

Erdemli has many star hotels and pensions with the capacity of 20.000 beds. The marina in Tırtar has capacity of meeting the demand for yachting tourism. Also there are many beautiful beaches for swimming.

Erdemli is mostly known for kanlıdivane and Kızkalesi. Kanlıdivane is an antique city and Kızkalesi is a fortress constructed on a small island about 200 meters away the shore. It hosts a palace belonging to King Archelus. There is a fortress on the shore. Once the two fortress were connected by a sea wall.